SAHNE VE GÖRÜNTÜ SANATLARI

“Naaş-ı Muhteremler” Oyununu Sergilendi

25.05.2017

Bölümümüz öğretim üyesi Yrd. Doç. Rüstem Mürseloğlu'nun danışmanlığını yaptığı Tiyatro Topluluğu çatısı altında bir araya gelen Üniversitemizin Tıp, Felsefe, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, İşletme, Hemşirelik, Fizik Mühendisliği, Turizm, İktisat bölümlerinde eğitim gören tiyatro sever öğrencilerin sahne aldığı “Naaş-ı Muhteremler” oyunu 18.05.2017 tarihinde Güney Yerleşkemizin Konferans Salonunda izleyicileriyle buluştu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi gerçekleşen oyunun galasına Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. İhsan KARAMAN da katıldı.

Tayfun Türkili’nin kaleme almış olduğu iki perdeli komedi oyunu iki saat sürdü. Tiyatro Topluluğunun akademik danışmanı ve oyunun yönetmeni, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Rüstem Mürseloğlu konuşmasında tiyatronun  kolektif bir sanat olduğunu hatırlatırken oyunun sergilendiği salondaki fiziki imkanların yetersizliği çalışmalarını pek te etkilemediğine sevindiğini dile getirdi. Mekanın değil, önemli olan gönüllerimizin geniş olmasıdır cümlelerine yer veren Mürseloğlu, bu anlamda Tiyatro Topluluğuna verilen maddi ve manevi desteklerinden dolayı Üniversite Yönetimine teşekkürlerini ileterek alkışlar eşliğinde Rektörümüzü sahneye davet etti.

Sahneye davet edilen Rektörümüz, oyuncuların farklı bölümlerde eğitim görmeleri ve özellikle birinci sınıf olmalarının dikkate değer olduğunu vurguladı ve duygularını şu cümlelerle ifade etti: “Samimiyetimle söyleyebilirim ki, beklentilerimin çok daha üzerinde bir performansla karşılaştım. Mevcut salonumuzun fiziki imkanları sahnelenen oyuna yeterli olmamasına rağmen akıcı ve büyük bir özveriyle oynanan bu oyundan  oldukça zevk aldım ve artık hiç kuşkum yok ki Tiyatro Topluluğumuz gelecekte bu başarılarına yenilerini ekleyerek bizleri sevindirecektir.”

Rektörümüz Prof.Dr. İhsan Karaman alkışlar eşliğinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tiyatro Topluluğu görevlilerine teşekkür belgelerini taktim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.